Гімназійні новини · Фотогалерея · Екскурсія гімназією · Бібліотека · ВчительськаApril 23 2024 10:03:48

Поради практичного психолога

Випускник + батьки = спільний алгоритм дій в родині щодо уникання, запобігання передекзаменаійних стресових ситуацій
І крок. Вибір профільного напрямку , ВНЗ. Реєстрація перед ЗНО.
ІІ крок . Взаємопорозуміння , підтримка в родині. Панування астмосфери позитивних емоцій. Формування у дітей мотивації на здоровий спосіб життя. Створення ситуації успіху. РОДИНА – ДИТИНА – ОСВІТА.
ІІІ крок. Планування дня, тижня , місяця ( розклад, умовний план дій).
ІV крок. Контроль (взаємодовіра) з боку батьків випускника щодо гармонійного поєднання в режимі підлітка навчання (підготовки - повторення) та відпочинку.

Памятаймо, Успішна особистість передбачає впевненість у своїх знаннях і віру в успіх.

• Напередодні складання ЗНО учням необхідно добре виспатися та відпочити. Заздалегідь підготувати все необхідне для наступного дня: одяг, документи (паспорт, свідоцтво про народження, довідку з навчального закладу), 2 чорні гелеві ручки, а також годинник (якщо є). Виходячи з дому, впевнитися, чи всі необхідні речі ви взяли з собою. На пункт тестування прийти вчасно (можливо, навіть залишити собі додатковий час на непередбачувані обставини, як-то проблеми з транспортом).

• Під час тестування дотримуватися правил поведінки, які передбачені процедурою ЗНО. У ході роботи з тестами слід бути максимально зосередженими: перш ніж виконувати завдання, уважно прочитати інструкцію, адже саме неуважність призводить до того, що дехто з учасників тестування не може проявити свої справжні знання. Бажано слідкувати за часом і раціонально розподіляти його.

Підтримка дитини – випускника з боку сімї

• Створення стимулюючої духовної та морально-психологічної атмосфери.

• Побудова оптимального режиму життя, діяльності та розвитку дитини - учня - випускника.

• Опанування необхідних обсягів психолого-педагогічних знань, умінь і навичок щодо вивчення та підтримки учня – дитини- випускника.

• Пам’ятайте, кожна дитина – індивідуальність!

• Інтеграція зусиль, співпраця із гімназією, позашкільними навчальними закладами (МАН, Палац творчості, Дитячий центр, Спортичні клуби тощо)

• Стимулювання інтелектуального і ворчого пошуку, вміння бачити проблеми й проблемні ситуації, шукати шляхи розв’язання та запобігання конфліктів.

• Пам’ятайте! При виборі професійного напрямку (професії) важливу роль відіграють думки, мрії та права дитини – учня - випускника.

• Від батьків залежить – майбутнє дитини - від майбутнього дітей - залежить майбутнє батьків.

Як сприяти розвитку дитини

• Проаналізуйте Вашу власну систему цінностей стосовно виховання дітей. Чи сприяє вона реалізації особистості та обдарованості в суспільстві?

• Оцінюйте рівень розвитку дитини без порівняння з іншими дітьми. Будьте терплячими та послідовними.

• Турбуйтеся про те, щоб дитина накопичувала досвід у спокійному темпі.

• Дозволяйте дитині ризикувати та лишайте за нею право на помилку. Це виховує впевненість та самостійність.

• Поважайте в дитині індивідуальність. Не намагайтеся проектувати на неї власні інтереси та захоплення.

• Не змішуйте поняття «гарна» та «зручна» дитина.

• Оцінюйте дитину як позитивно, так і критично. Порівнюйте її лише саму з собою.

• Намагайтеся своєчасно вловити зміни настрою в дитині.

• Не обманюйте. Діти чутливі до брехні.

• Не орієнтуйте дитину на її винятковість. Поруч завжди є той, хто більш обдарований.

• Несіть відповідальність за своє дитя.