Гімназійні новини · Фотогалерея · Екскурсія гімназією · Бібліотека · ВчительськаApril 25 2024 15:43:08

Офіційно

ДЛЯ ОЗНАЙОМЛЕННЯ БАТЬКІВ З ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ

ПРО УТРИМАННЯ, ВИХОВАННЯ ТА НАВЧАННЯ НЕПОВНОЛІТНІХ

КОНСТИТУЦІЯ УКРАЇНИ

Ст. 52 Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідується законом.

Ст.53 Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою.

СІМЕЙНИЙ КОДЕКС УКРАЇНИ

Ст.141 Рівність прав та обов’язків батьків щодо дитини

ч.1,2 Мати, батько мають рівні права та обов’язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою, розірвання шлюбу, проживання окремо від дитини не впливає не обсяг їхніх прав і не звільняє від обов’язків щодо дитини.

Ст.155 Здійснення батьківських прав та виконання батьківських обов’язків

Ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків є підставою для покладання на них відповідальності, встановленої законом.

Ст..150 Обов’язки батьків щодо виховання та розвитку дитини

ч.1-7 Батьки мають право і зобов’язані виховувати своїх дітей, піклуватись про їх здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, готувати їх до праці. Батьківські права не можуть здійснюватися в суперечності з інтересами дітей.

Ст.164 Підстави позбавлення батьківських прав

ч.1 Мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він:

1.     Не забрали дитину з пологового будинку або з іншого закладу охорони здоров’я, без поважної причини і протягом 6 місяців не виявили щодо неї батьківського піклування;

2.     Ухиляються від виконання своїх обов’язків по вихованню дитини;

3.     Жорстоко поводяться з дитиною;

4.     Є хронічними алкоголіками або наркоманами;

5.     Вдаються до будь-яких видів експлуатації дитини, примушують її до жебракування та бродяжництва;

6.     Засуджені за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Ст.166 Правові наслідки позбавлення батьківських прав

ч.2 Особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо утримання дитини ініціативою вирішити питання про стягнення аліментів на дитину.

ЗАКОН УКРАЇНИ «ПРО ЗАГАЛЬНУ СЕРЕДНЮ ОСВІТУ»

Ст.47 Відповідальність за порушення законодавства про загальну середню освіту

ч.3 Злісне ухилення батьків від виконання обов’язків щодо здобуття їх неповнолітніми дітьми повної загальної середньої освіти може бути підставою для позбавлення їх батьківських прав.

АДМІНІСТРАТИВНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Ст. 184.ч.1 Систематичне ухилення від виконання обов’язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей.

Ст.184.ч.2Передбачена відповідальність за ті ж дії, які вчинені повторно протягом року після накладання адміністративного стягнення по ч.1 цієї статті.

ч.3 За вчинення неповнолітнім у віці від 14 до 16 років правопорушення, яке передбачає відповідальність згідно з Кодексом про адміністративні правопорушення.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ

Ст.22 Вік, з якого може наставати кримінальна відповідальність

ч.1 Кримінальній відповідальності підлягають особи, яким до вчинення злочину виповнилося 16 років.

ч.2 особи, що вчинили злочин у віці від 14 до 16 років, підлягають кримінальній відповідальності лише за умисне вбивство (ст.115-117), посягання на життя державного та громадського діяча, працівника правоохоронного органу, члена громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону або військовослужбовця, судді, народного засідателя чи присяжного у зв’язку з їх діяльністю, пов’язаною із здійсненням правосуддя, захисника чи представника особи у зв’язку з діяльністю, пов’язаною з надання правової допомоги представника іноземної держави (ст. 112, 348, 400, 443), умисне тяжке тілесне ушкодження (ст.121, ч.3, ст.345, 346, 350, 377, 398), умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження (ст.122 ч.2, ст.345, 346, 350, 377, 398), диверсію (ст.113), бандитизм (ст.257), терористичний акт (ст.258), захоплення заручників (ст.147, 349), зґвалтування (ст.152), насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним способом (ст.153), крадіжку (ст.185 ч.1, ст.262, 308), грабіж (ст.186, 262, 308), розбій (ст.187 ч.3, ст.262, 308), умисне знищення або пошкодження майна (ч.2 ст.194, 347, 352, 378, ч.2, 3 ст.399), пошкодження шляхів сполучення і транспортних засобів (ст.277), угон або захоплення залізничного рухомого складу, повітряного, морського чи річного судна (ст.278), незаконне заволодіння транспортним засобом (ч.2,3 ст.289), хуліганство (ст.296)

Ст. 166 Злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування

Злісне невиконання батьками, опікунами чи піклувальниками встановленими законом обов’язків по догляду за дитиною або особою, щодо якої встановлена опіка чи піклування, що спричинило тяжкі наслідки, карається обмеженням волі на строк від 2до5 років або позбавлення волі на той самий строк.

Ст.304 Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність

Втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, у пияцтво, у заняття жебрацтвом, азартними іграми – карається обмеженням волі на строк до 5 років або позбавленням волі на той самий строк.