Декада кафедри словесності
Прислано Admin на March 30 2017 09:57:57

Декада кафедри словесності цього року присвячена письменникам-ювілярам – 2017. Наш учитель української літератури Склярук О.В. запропонувала провести засідання клубу поезії Олега Ольжича (1907-1944) – цьогоріч ми святкуватимемо110 років з дня народження письменника.

Захід відбувся в затишному сімейному колі гімназистів 9-Б класу, кожна мікрогрупа готувала випереджальне завдання: Калачова Валерія, Кириленко Владислав і Кириленко Артем підготували повідомлення; Коноз Олена, Іманова Софія, Антонова Варвара, Клосс Аделіна, Дейнеко Вікторія декламували поезії; Байтіміров Артем, який пише науково-дослідницьку роботу з української літератури, досліджуючи внесок сім’ї Ольжичів у плекання українського слова, підготував презентаційний матеріал. Ми розв’язували вікторини, ребуси про життя і творчість Олега Ольжича.

Дитячий малюнок – це завжди цілий Всесвіт, всесвіт душі дитини. Тому під час проведення декади кафедри словесності вже традиційно проводимо виставки малюнків. Свої роботи на виставці «Найкраща ілюстрація до Шевченкової поезії» найактивніше представили учні 5, 6, 7, 9 класів. Виставка-презентація «Моя улюблена книжка» показала розмаїті читацькі інтереси наших гімназистів: від народних казок і Шевченкового «Кобзаря» до найкращих зразків сучасного письменства.

24 березня у рамках декади української мови та літератури був проведений літературний калейдоскоп пам’яті Павла Прокоповича Глазового «По життю – з усмішкою». Це видатний поет, майстер сатири й гумору, всенародний улюбленець і наш земляк.

Участь у літературному діалозі з автором безсмертних гуморесок взяли учні 5-6-х класів. Гімназисти дуже відповідально взялися до роботи, бо Павло Прокопович - людина–епоха. І ось перед нами заговорили його герої: читака , який книгу використовував як схованку для грошей, заморські гості, які знали українську мову краще, ніж українці, що мешкають в Україні, чиновники, які від людей щось вимагають зробити, а самі нічого цього не вміють і не знають, як це зробити, та багато інших персонажів.

Час пролетів швидко й весело, всі залишилися задоволені проведеним діалогом з видатним земляком Павлом Прокоповичем Глазовим. Але ми вирішили, що це не остання розмова,бо є багато ще про що розповісти…